Stručna posjeta prehrambenoj industriji MBA Centar doo

Dana 16.5.2019. godine učenici I4 i II4 razreda, smjer -prehrambeni tehničar posjetili su proizvodni pogon jednog od najvećih bh. brendova pekarskih i poslastičarskih proizvoda MBA Centar doo Vogošća. Učenici su ovom prilikom dopunili i proširili svoja dosadašnja saznanja iz oblasti prehrambene tehnologije i tehnoloških operacija kroz vizuelizaciju teoretske nastave. Sam doček upriličen je u velikom restoranu Slatko & Slano, gdje se učenicima obratio PR menadžer Almir Kraljić, koji ih je upoznao sa historijskim razvojem, proizvodnim asortimanom i aktivnostima firme. Nakon uvodnog dočeka učenici su imali priliku posjetiti proizvodni pogon pekarskih i poslastičarskih proizvoda. Kroz proizvodni pogon učenike je proveo šef proizvodnje, Kenan Hasanović, koji je neisrpno dijelio svoje dugogodišnje iskustvo iz industrije ovog tipa. Učenicima su u cjelosti prezentirani svi detalji proizvodnje pekarskih i poslastičarskih proizvoda uz vizuelni doživljaj u potpunosti automatizovanog postrojenja.
Učenici su imali priliku upoznati se i sa tehnologijom proizvodnje hljeba, peciva i lisnatog asortimana kompanije.