STRUČNA POSJETA PREHRAMBENOJ INDUSTRIJI COCA-COLA HBC B-H

Dana, 13.5.2019. godine učenici III5 razreda, smjer – prehrambeni tehničar Srednjoškolskog centra Hadžići posjetili su proizvodni pogon najprestižnijeg brenda bezalkoholnih gaziranih i negaziranih pića Coca-Cola HBC. Učenici su ovom prilikom dopunili i proširili svoja dosadašnja saznanja iz oblasti prehrambene tehnologije i tehnoloških operacija kroz vizuelizaciju teoretske nastave. Sam doček upriličen je u kongresnoj sali, gdje su učenici prezentacijom na multimedijalnom projektoru upoznati sa historijskim razvojem, proizvodnim asortimanom i društveno-korisnim aktivnostima firme. Kroz prezentaciju učenicima su predstavljeni projekti volontiranja kroz projekte Coca- Colina podrška mladima i Coke Summership, kao i načini apliciranja.Nakon uvodnog dočeka učenici su imali priliku posjetiti proizvodni pogon, te hemijsku i mikrobiološku laboratoriju. Nesebičnim zalaganjem uposlenika, učenicima su u cjelosti prezentirani svi detalji proizvodnje prirodne izvorske vode Olimpija, te prerade prirodnih voda za dalju proizvodnju sokova uz vizuelni doživljaj u potpunosti automatizovanog postrojenja. Učenici su imali priliku upoznati se i sa tehnologijom proizvodnje bezalkoholnih gaziranih pića, kao i kontrolom kvaliteta prehrambenih proizvoda.