Otvorena izložba “Kaleidoskop teatra kroz objektiv mladih”

Danas je u Narodnom pozorištu u Sarajevu ovorena izložba “Kaleidoskop teatra kroz objektiv mladih”. Izložba je nastala u okviru projekta, “Mladi, neizostavni dio javnog kulturnog života BiH za bolje sutra”, koji je podržala Lutrija BiH. Zajednički projekat Lutrije BiH i NPS „Mladi, neizostavni dio javnog kulturnog života BiH, za bolje sutra“ je posvećen učenicima srednjih škola, sa namjerom da se ovoj populaciji omogući direktno učešće u kreiranju kulturnih događaja od društvenog značaja. Projekat je započeo 2017. godine sa izložbom učenika iz 19 srednjih škola sa područja Kantona Sarajevo.Nastavak projekta u 2019. godini je još bogatiji, te danas uključuje 23 srednje škole. Srednjoškolski centar Hadžići također je učestvovao u ovom projektu sa radovima naših učenika, Kenana Tahmiščića i Samre Fejzić.