Kantonalno takmičenje iz Bosanskog jezika i književnosti

U utorak, 9.aprila u Drugoj gimnaziji u Sarajevu održano je Kantonalno takmičenje iz Bosanskog jezika i književnosti. Ovo je prvo takmičenje iz maternjeg jezika i stoga nam je posebno zadovoljstvo i čast što su učenice naše škole Berina Abdo, Adna Sućeska, Zana Sadiković i Almina Peksin predstavljale našu školu na takmičenju koje će, nadamo se, postati tradicija. Učešće na ovom takmičenju uzele su sve srednje škole Kantona Sarajevo. Mi se možemo pohvaliti i uspjehom Almine Peksin, učenice drugog razreda -smjer turistički tehničar koja je ostvarila jako dobre rezultate i visoko treće mjesto u kategoriji drugih razreda tehničkih škola te svakako izvanredno osmo mjesto Adne Sućseka u kategoriji drugih razreda gimnazije.
Našim učenicama upućujemo sve čestitke i želimo im uspjeh u nastavnim i vanastavnim aktivnostima.